^Zpět na začátek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Alkoholismus

Závislost?
Nezávislí lidé nejvíce konzumují mezi 16. a 25. rokem, ale závislí na alkoholu po 30. roce pijí stejně velké dávky jako předtím nebo dokonce konzumují více. Lékařskou pomoc vyhledávají závislí po 40. roce, ale pokud s alkoholem nezkoncují nebo nevyhledají lékařskou pomoc, tak zemřou o 15 let dříve než nezávislí.

Příčiny
K nejčastějším příčinám patří snaha zbavit se bolesti, nejistoty nebo vyřešit starosti. Řada lidí konzumuje pro jeho příznivé účinky na náladu. Někteří lidé začnou s konzumací kvůli vlivům v rodině, nejbližším okolí nebo celé společnosti.

Příznaky
Projeví se až po leté zvyšující se konzumaci. Závislost vzniká když si organismus zvyknena konzumaci velkého množství alkoholu. Pokud organismus nedostane další dávku alkoholu, nebude moci fungovat. Závislí mohou mít deprese a další poruchy psychiky. Lidé mouhou mít kvůli alkoholu dluhy. Pokud lidé (i nezávislí) vypijí metilalkohol, mohou oslepnout nebo dokonce i zemřít. Smrt potkává také  podchlazené pacienty nebo pacieny udušené zvratky. U závislích je možno nalést řezné rány od střepů z lahve. Alkoholismus má dopat na špatnou funkci ledvin a jater.

Léčba
Existují dva druhy léčby. První je ambulativní, při které se lékař/odborník stýká s pacientem. Pacient podstupuje různé procedůry. Léčba trvá několik měsíců. Základem úspěšné léčby je úplná apstimence, pacenti po poradě s lékařemvpoužívají léky na nervový systém. K léčbě se také využívají některé látky,  které tlumí chuť po alkoholických nápojích. Druhý druh léčby je operativní, který závisí na stavu postiženého a jeho orgánových soustav.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Copyright 2020  Jirka Burda