^Zpět na začátek

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
foto5

Norské Vánoce

Před mnoha a mnoha lety žil v Norsku starý muž, jmenoval se Asbjørn Julenissen. Neměl děti ani ženu, ale vždy si přál dávat prckům radost. Bylo mu jich líto, protože se celý rok těší na zimu a Vánoce, ale poté nedostanou žádný dárek, jako tomu bylo v jiných zemích.

Vraždy v restauraci

David Mouka seděl ve své pracovně, konsternován z práce svých kolegů, pil silnou tureckou kávu, poslouchal písničky od kapely Nirvana. Najednou třísk do klávesnice a zakřičel: ,,A mám to! Vymyslel jsem ďábelský plán!" Ještě večer zavolal řediteli restaurace U Jana Žižky, že zítra a pozítří nepřijde do práce kvůli střevním problémům. Podle domácího lékaře to nic není, pouze viróza. On mu popřál brzké uzdravení  a ať se nebojí, že na dva dny náhradu sežene. V internetovém vyhledávači si otevřel nové okno a napsal ,,asijský terorista" klikl na obrázky, našel jednoho teroristu, podle kterého se následující ráno oblékne. Sáhl do skříně a vyndal oblečení, které si koupil, když byl na dovolené v Íránu.

Případy detektiva Kletečky - Kyberšikana od historie po současnost

Je pondělí 10. 10. 2010, 6 hodin ráno a policejní major Jan Kletečka nastupuje po 14 denní dovolené do práce. Raději přijel do práce o 2 hodiny dřív, aby stihl úkoly, které mu kolegové nechali. Hned po příchodu do své kanceláře si uvaří kávu, protože byl unavený a zapnul počítač. Přihlásil se, ale probíhali aktualizace, a tak vzal do ruky hrnek s kávou, napil se a snědl makovou špičku. Plocha nebyla furt načtená. Tak vzal konvičku na vodu a chtěl zalít květiny. Jak přišel k oknu, všiml si, že do budovy Policie ČR, někdo jde, ale není to nikdo z jeho kolegů. Začal přemýšlet, kdo by to mohl být a při tom zaléval květiny. Pak vykřikl:,,Konečně se mi počítač načetl! "Když se chtěl pustit do práce, někdo zaklepal na dveře. Major Kletečka křikl: ,,Vstupte!" Otevřeli se dveře a do místnosti vstoupil muž a povídal: ,,Dobrý den, jmenuji se Josef Budín a stala se mi hrozná věc." Major jej ze začátku nevnímal, ale když se dozvěděl o co jde, začal naslouchat. Když pan Budín dopovídal, otevřel si major Microsoft World a začal vše psát.

Šílená cesta kolem světa

Jednoho večera jsem se díval na dokumentární film Známí i neznámí cestovatelé a dobrodruzi. Film se mi líbil, a tak jsem si k Vánocům koupil knižní vydání, která byla podrobnější než dokumentární film. Hned v první kapitole bylo psáno o J. Hanzelkovi a M. Zikmundovi a jejich dvou cestách. První cestu jeli automobilem Tatra 87 a projeli Afriku a Jižní Ameriku. Hned na severu Afriky měli havárii a vylezli na Kilimandžáro. Druhou cestu jeli s dvěma Tatrami 850 a projeli Asii. V druhém příběhu byla skupinka lidí s neziskové organizace TransTrabant, jejímž velitelem je Pražan Dan Přibáň. Kapitola byla rozdělena na dvě části. Ve druhé části byl článek o slovenské neziskové organizaci Na pioneri v čele s Markem Slobodníkem.

Copyright 2020  Jirka Burda